Як це було? Щоденник поїздки до Ізраїлю команди Академії Лідерства

Кращий досвід «освітньої революції» Ізраїлю реалізують в чигиринській Академії Лідерства!

Зміни в країні розпочинаються з освіти! Найкращим доказом цьому є досвід Ізраїлю, де 20 років тому стартувала справжня освітня революція. Розпочалася вона з ініціативи однієї людини – засновника Академій Лідерства Ереза Ешеля. Згодом незвичайну програму підтримала держава і невдовзі заклади нового типу дали країні мотивовану і патріотично налаштовану молодь, котра змінила Ізраїль.

У чому секрет Академій Лідерства, яким чином вони функціонують, як мають розвиватися у перспективі та чи можна реалізувати кращий ізраїльський досвід в Україні? Щоб віднайти відповіді на ці питання робоча група проекту відкриття Академії Лідерства у Чигирині, відвідала Ізраїль з робочою поїздкою. Публікуємо найцікавіші моменти з щоденника ініціаторки проекту – голови Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталії Нетовкіної.

СЕКРЕТ ІЗРАЇЛЬСЬКОЇ МОЛОДІ

29.04

Уперше в Ізраїлі мала нагоду побувати 15 років тому. І ще тоді була вражена місцевою молоддю. Я не розуміла – як хлопцям та дівчатам, яким лише 18-19 років, довірили володіти зброєю?! У військовій формі і з автоматами – цих молодих ізраїльтян було помітно всюди: в аеропорту, на зупинках, на вулицях, в Храмі Гробу Господнього під час сходження Благодатного вогню… Вони чітко слідкували за порядком та виступали гарантами безпеки. За нашими уявленнями вони були ще дітьми!

Спілкуючись з дітьми моїх ізраїльських партнерів, усвідомила, що це покоління особливе ще й своєю глибокою вірою і шаленою любов’ю до рідної країни. Пам’ятаю, як запитувала у подруги Олександри (вона була аташе в ізраїльському посольстві) - як же вдалося виховати таку молодь? Як?! Тоді я вперше почула про Академії Лідерства, а саме про їх ізраїльський варіант.


ПЕРША ІЗРАЇЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ В ДЕТАЛЯХ

1.05.

Побували у найпершій з відкритих Академій – тій, що у районі Ейн-Прат. Шокує скромність цього місця! Фактично Академія – це кілька десятків вагончиків в пустелі. Студенти живуть аскетично, однак їх ідеї та креативні рішення вражають! Молодь тут звела теплицю. Власноруч один з академістів втілив в життя ідею про зону для зустрічей та відпочинку. Студенти навіть вирішили спробувати себе у будівництві і усі разом зводять тут дім!

Академія здивувала неймовірною кількістю книг. Тут не побачиш надзвичайних зручностей, зате книги всюди! Як сказав один із місцевих, читати – це така ж щоденна потреба як їсти. Але якщо бракує часу, ліпше пожертвувати їжею чи не сходити в душ, однак час для книги – це обов’язково.

Академії Лідерства майже завжди облаштовують поблизу невеликих міст. Спершу містечко підтримує відкриття Академії, а згодом заклад робить вклад у розвиток населеного пункту, громади. Такий варіант співдії є каталізатором змін – для міста, для людей…


ТРИ АКАДЕМІЇ НА ЧЕРКАЩИНІ – ЗА П’ЯТЬ РОКІВ

2.05

Немає мрії, котра врешті-решт не стала б дійсністю! Шукаючи шляхи для реалізації відкриття Академії Лідерства у Чигирині тут, в Ізраїлі, вкотре переконуюсь – цей проект змінить парадигму безнадії, безвідповідальності і вічну роль «жертви» для моєї рідної нації, моєї рідної країни. І сьогодні це питання стоїть украй гостро, адже ми усвідомлюємо всю небезпеку ситуації в Україні: чи вдасться нам втриматися, вижити, лишитися на карті світу у звичних кордонах? За цією невідомістю стоїть страшна ймовірність втратити незалежне майбутнє наших дітей.

Перша козацька столиця – лише початок шляху. Моя ціль: за п'ять років відкрити мінімум три Академії в Черкаській області, відкрити Академію ІТ, а також експериментальну середню школу та школу національного сервісу – словом, зафіксувати на Черкащині потужний навчально-виховний кластер, що стане своєрідним «ліфтом» для нашої молоді. Перетворити революцію на еволюцію – ось єдиний вірний для нас шлях.


АКАДЕМІЯ ІТ ЯК ПАРАЛЕЛЬНИЙ БІЗНЕС-ПРОЕКТ

3.05

Переконана, що наша ініціатива має бути цікавою не лише людям освіти та науки, а й підприємцям. Адже, як показує досвід Ізраїлю, там, де були створені Академії, завжди виникав і міцний бізнес. І сьогодні, відкриваючи освітню програму в Чигирині, вже маємо пропозицію паралельно створити Академію IT. Ми провели дві зустрічі в Тель-Авіві в офісі Elevation Academy з власниками IT-академій. І наші плани вже кристалізуються у новий перспективний проект!


ПЕРШИМ ДИРЕКТОРОМ АКАДЕМІЇ В ЧИГИРИНІ МОЖЕ СТАТИ ІЗРАЇЛЬТЯНИН

4.05

Сьогодні у районі Ейн-Прат із засновником Академій Лідерства в Ізраїлі Ерезом Ешелем. 
Говоримо про особисту ідентифікацію, про досвід Михаїла Шикрита – директора Академіі в Назареті.
Для нас Назарет – рідне місто Ісуса Христа, для Ізраїлю – економічно відстала провінція. І я щаслива, що Михаїл погоджується приїхати на три місяці на Чигиринщину! Він допоможе нам знайти і виховати керівника Академії Лідерства і супроводжуватиме заклад увесь час, необхідний для повного становлення. 


ПРОЕКТ ДЛЯ ВЕЛИКИХ МРІЙНИКІВ

5.05

Перебування в Ізраїлі допомогло збагнути найголовніше – Академія Лідерства має стати не лише місцем зростання, а й справжнім домом для студентів. Не раз засновник Академій в Ізраїлі Ерез Ешель наголошував – тут немає співробітників, а є члени великої дружньої родини!

Господарчими директорами всіх Академій, котрі ми відвідали, були друзі Ереза по життю. У кожного з них був період, коли здавалося б усі вершини підкорено, успіху досягнуто, однак який тоді сенс працювати далі? Вони шукали можливості стати частиною великої справи і таким змістом для них стали Академії. Спілкуючись з ними особисто, я побачила, що ніхто не пожалкував про таке рішення.

Цікавим є сам підхід підбору кадрів. Академія не потребує штату прибиральниць. Натомість це одна жінка, котра, як мама, вчить студентів охайності, самостійності… Так само не потрібен господарник, котрий усе ремонтує сам. Необхідна людина, яка вчить академістів бути господарями у власному домі… Навіть ці маленькі деталі насправді надзвичайно важливі.

Найкращим свідченням ефективності такого підходу є той факт, що попри все Ізраїль нині – процвітаюча країна. І досягти цього вдалося завдяки справжній революції в освітній галузі. Академія в районі Ейн-Прат постала першою, а вже за три роки вона розрослася в три паралельні програми. Те, що почалося з вагончиків в пустелі на власні кошти Ереза, було підхоплено багатьма його друзями і перетворилося в систему, що змінила країну!

Сподіваюсь, що до проекту відкриття Академії Лідерства у Чигирині долучаться мої друзі. Ми шукаємо не просто партнерів, а таких же мрійників як самі. Лише таким людям дано мислити ширше, бачити більше, вірити в краще, а відтак завжди жити у майбутньому часі а не в минулому. 

Останнє редагування Четвер, 25 серпня 2016 17:18

Прокоментувати: