Успішні підприємці долучаться до відкриття Академії Лідерства в Чигирині

Освітній проект, що змінить Черкащину, а у перспективі – і країну, має стартувати в Чигирині.

Йдеться про відкриття Української Академії Лідерства, що заплановано вже на вересень цього року. Чому така ініціатива украй важлива та яким чином її має бути втілено в життя? Відповіді на ці питання пролунали під час презентації проекту підприємцям області, що відбулась наприкінці квітня.

Презентувати програму неформальної освіти черкащанам беруться самі академісти – люди, котрі вже майже рік ламають стандарти підходів до навчання молоді.

Петро Задорожній, ментор Української Академії Лідерства 

– Українська Академія Лідерства постала після Революції Гідності. Ініціативною группою її створення стали авторитетні люди – Наталія Попович, Ярослава Джонсон, Борис Гудзяк, Ярослав Грицак… Вони зрозуміли, що за останні роки країна пережила кілька революцій, однак очікуваного результату так і не досягнуто. Одкровенням став той факт, що українцям слід навчитися йти не революційним, а еволюційним шляхом і найкраще для цього почати з молодих людей. Таким чином і було запропоновано незвичайний формат підготовки випускників шкіл – 10-місячну програму, що поєднує у собі фізичну, академічну та духовну підготовку.

Прототипом Академії стали заклади, що функціонують в Ізраїлі більше 20 років. Вони так само були створені у період глибокої кризи і запропонували підготовку мотивованих та патріотично налаштованих молодих людей. І це спрацювало! Ізраїль отримав нову еліту суспільства, котра реально змінила країну зсередини. Нині там діє більше 60 Академій і проект, що розпочинався як неформальна освітня програма, нині підтримує держава.

В Україні Академія Лідерства відчинила двері для студентів лише торік. Заклад у Пущі Водиці відкривав Президент України.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської облдержадміністрації

– Нашій країні потрібні нові політики, дипломати, військові, правоохоронці, нові лідери – ті люди, котрі сьогодні будуть формувати еліту нашої нації. Я сам вчитель за фахом і можу сказати, що підходи і принципи, котрі закладаються в Академії – це якраз і є майбутнє. На Черкащині цим проектом опікується Наталія Нетовкіна. Вона є одним з ініціаторів і лобістом створення Академії у Чигирині.

Освітня ініціатива, що має бути реалізована у першій козацькій столиці, досить обширна та включає ще й школу для ІТ-фахівців та програму підготовки робітничих професій. Однак на сьогодні першочергове завдання – Академія, адже навчальний процес має стартувати вже у вересні цього року!

Наталія Нетовкіна, натхненниця проекту відкриття Академії лідерства у Чигирині

–  Відкриття таких закладів заплановано в Одесі, Харкові, Львові, Миколаєві... Тут одразу відчувається контраст. Адже йдеться про великі міста, де є засоби і ресурси. І тому відкриття Академії в Чигирині – неабиякий виклик. Однак я вірю, що відкриття Академії Лідерства – саме той проект, завдяки якому Чигиринщина назавжди позбудеться статусу «депресивного» регіону і та ініціатива, що змінить і всю Черкащину! Адже він дозволяє не просто по-новому підійти до процесу освіти, а отримати потужну команду молодих людей, що буде креативити, волонтерити і змінювати на краще середовище, у якому опиниться, і загалом усю країну.

Презентація освітньої програми завершилась бурхливими оплесками і викликала жваве обговорення серед запрошених.

Володимир Чеповий, президент «Української Бізнес Асоціації», генеральний директор видавництва «Бліц-інформ»

–  Ми точно будемо підтримувати і долучатися! Я натхненний сьогоднішньою подією – скажу відверто. Адже також маю трьох дітей і це цілком зрозумілебатьківське бажання – щоб діти лишались навчатися і жити тут, а не виїздили закордон. Нам точно потрібно навчитися вмикати світло у темних кімнатах нашої країни. Тому що без мрії не буде майбутнього. І саме такого оптимістичного проекту дуже бракує нашій країні.

Створення Академії у Чигирині підтримали Ерез Ешель – ізраїльтянин і основоположник академій лідерства в Ізраїлі, а також Ярослава Джонсон – президент фонду Western NIS Enterprise Fund. Завдяки підтримці іноземних фондів проект отримає грант на навчання студентів. А от підготувати приміщення до старту Академії планують за кошти фундаторів та меценатів, котрі забажають стати частиною великої справи.

Наталія Нетовкіна, натхненниця проекту відкриття Академії лідерства у Чигирині

– Ми не шукаємо бізнес партнерів. Це було б просто. Натомість ми шукаємо людей, котрі прагнуть стати частиною великої справи. Впливає на майбутнє той, хто впливає на молодь. І я переконана – майбутнє Чигирина, а згодом і Черкащини, а зрештою і всієї країни змінить наш мрійний, але цілком реальний проект. 

Останнє редагування Четвер, 25 серпня 2016 15:11

Прокоментувати: