Українська Академія Лідерства постане у першій козацькій столиці

Подорожувати країною та світом, спробувати себе у найрізноманітніших сферах – від мистецтва до спорту, зустрічатися із знаними українцями… І це не мрія! Це новий формат навчання, що пропонує своїм студентам Українська Академія Лідерства.

Такий незвичайний проект стартував в Україні лише минулої осені, а вже сьогодні тут мріють навчатися тисячі! Цього року Українська Академія Лідерства постане у першій козацькій столиці – Чигирині.


ІДЕЯ

Українську Академію Лідерства створили великі мрійники. Серед засновників, ініціаторів та натхненників проекту: Ярослав Грицак, Святослав Вакарчук, Владислав Троїцький, Іван Малкович, Віталій Сич, Святослав Вакарчук, Віктор Зотов, Валентина Зотова, Оксана Семенюк, Андрій Зелінський, Борис Ґудзяк, Наталя Попович, Ярослав Рущишин, Олена Кошарна, Ярослава Джонсон.

Прототипом Української Академії Лідерства став освітній проект, реалізований в Ізраїлі. На сьогодні там діє вже 60 таких академій.

Ерез Ешель, ініціатор створення академій лідерства в Ізраїлі, натхненник проекту в Україні

– В Ізраїлі цей рух змінює країну щодня. Щороку ми отримуємо 3-4 тисячі натхненних молодих людей і кожен з них мотивований зробити суспільство кращим. Кожен відчуває – він несе історію нації на своїх плечах. Ця молодь слугує натхненням для інших. І маючи поруч такий приклад, люди змінюються!


ЗНАЙТИ СЕБЕ

Українська Академія Лідерства – це 10-місячна освітня програма, подібній якій немає в Україні. У першу чергу проект передбачає потужне академічне навчання, зустрічі з лідерами думок, лекції та наставництво успішних та знаних українців.  Програма зачіпає абсолютно різноманітні сфери – від вивчення історії, іноземних мов – до мистецтва, літератури і спорту! Адже один з важливих акцентів Академії – надати молоді можливість визначитися із власним покликанням.

Дарина, студентка

– Я тут наймолодша. На момент вступу мені було 15 років. На той час я вже визначилась із професією – гадала, що вступлю на юридичний, стану класним адвокатом і в майбутньому відкрию власну справу, як в американських фільмах… Однак тут спробувала себе багато в чому, мала можливість поспілкуватися з першокласними успішними юристами. І зрозуміла, що не змогла б марити цією справою і присвятити їй життя. Після Академії планую вступати на а маркетинг, а в подальшому хочу займатись PR та комунікаціями.


БУТИ ГЕНЕРАТОРОМ ЗМІН

Навчання в Академії триває 6 днів на тиждень. І один з них студентство повністю має присвятити волонтерству. У Пущі Водиці, де працює Академія, студенти запустили власний масштабний соціальний проект – вони допомагають у клініці, де проходять реабілітацію військові; працюють з дітьми в інтернаті для слабо зрячих дітей; в місцевій газеті; в лікарні; долучаються масових заходів… А одна з ідей молоді по-справжньому об’єднала місцеву спільноту! Студенти організували та провели «Забіг пам’яті» на честь «кіборга» Ігоря Брановицького. Ця подія зібрала майже півтисячі учасників, а ще – більше 42 тисяч гривень на облаштування вулиці Ігоря Брановицького у Пущі-Водиці.

Марія Погорілко, ментор, адміністратор навчальної програми

– Ідея Академії – це не лише потужне академічне навчання. Це соціальна співдія, комунікація з місцевою спільнотою. Не все залежить від Президент а чи Верховної Ради. Прибрати сміття, пофарбувати паркан, відремонтувати гойдалку – це залежить від нас, від кожної людини. І нам важливо розпочати ці зміни зсередини місцевої спільноти. Власним прикладом.

Фото зі сторінки Української Академії Лідерства у Фейсбук


МАНДРУВАТИ

Важлива складова навчальної програми – це подорожі Україною та закордон. За період навчання в Академії студенти мали нагоду побувати в Ізраїлі і побачити на власні очі яким чином ідея неформальної освіти здійснила «революцію» там. І, до речі, саме завдяки цій молоді про Україну дізналися в Нідерландах! Студенти розгорнули там цілу кампанію аби презентувати нашу країну у кращому світлі напередодні референдуму щодо Асоціації України з ЄС.

Фото зі сторінки Української Академії Лідерства у Фейсбук


ВІДКРИТИ НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Минулої осені Академія вперше відчинила двері для української молоді – а це випускники та студенти перших курсів віком 17-18 років. Заявки до участі подали більш як півтисячі українців, хоча на той момент мало хто розумів що ж насправді тут чекає… Зате ідею сприйняли всі! 

Мар’яна, студентка

– Найкраще в Академії те, що тут модно бути розумним. Часто у школі чи в університеті це не сприймається. Ти можеш знати більше, але ніби боїшся себе виявити. А тут всі такі! І навпаки некомфортно коли знаєш менше інших. По завершенню Академії ми не матимемо диплому чи іншого офіційного документу. Це неформальна освіта. Але ми тут навчаємось не задля папірця, а для себе. Це потрібно нам, а не комусь.

Хоч без диплома, зате з великими перспективами! Студентів Академії вже чекають у найпрестижніших вищих навчальних закладах не лише України. Засновники закладу запевняють: ця молодь зможе отримати гранти на здобуття освіти навіть закордоном, однак з умовою – повернутися в Україну по завершенню навчання і реалізувати набуті знання та вміння тут.

Фото зі сторінки Української Академії Лідерства у Фейсбук


ПЕРСПЕКТИВА

Вже цієї осені в Україні мають з’явитися ще принаймні кілька подібних Академій. Одну з них відкриють в історично-значимому для українців місті – першій козацькій столиці і місці сили української нації – Чигирині.

Наталія Нетовкіна, натхненниця чигиринського проекту:

– Ми багато працювали аби це нарешті трапилося. Будь-які зміни розпочинаються зсередини і Українська Академія Лідерства стане для Чигирина тим вогником, що пролунає серед темряви зневіри і безвиході.  Розпочати відродження країни з її серця – ось наша мрія! І я вірю – вона от-от здійсниться…

Прокоментувати: